ARTIKUJT E FUNDIT

Kupa Botërore: FIFA dëshiron të grupojë pushimet ndërkombëtare në muajin Tetor

Fduke lejuar hapat e futbollit drejt garave më të rregullta ndërkombëtare dhe pushimeve ndërkombëtare më pak "të pakuptimta", FIFA kanë njoftuar se duan të bëjnë edhe një hap.Për të kuptuar më shumë kalendarin sportiv, organizata e futbollit është...

Ivanisevic mbi Gjokovic: ‘Sa më shumë presion që ka, aq më mirë ai luan’

Novak Gjokovic tani është vetëm katër fitore nga përfundimi i Grand Slam -it të parë nga një mashkull që nga Rod Laver në 1969. Presioni po rritet nga ndeshja, por sipas njërit prej trajnerëve të tij, ish Nr....

Olimpiada Online FIDE Divizioni 1, Dita 1: Ekipet Elite Shkëlqejnë

Të gjithë i duam olimpiadat. Aty janë Olimpiadat, dhe, natyrisht, Olimpiada e Shahut. Në këtë, ka ardhur koha për konkurrencën mes ekipeve më të forta atje, pasi divizioni i lartë filloi të...

Mazepin do të “vazhdojë të bëjë” lëvizje që shkaktuan polemika pasi “respektoj rregullat”

Mazepin dhe Schumacher u përfshinë në një incident tjetër që gati çoi në një përplasje të madhe midis dy makinave Haas në Çmimin e Madh të Holandës të fundjavës së kaluar, pasi ata zbritën drejt nga rruga...

Messi: Ata na trajtonin ne lojtarët e Argjentinës si të dështuar

Lionel Messi më në fund fitoi një trofe ndërkombëtar me Argjentina këtë verë, duke hequr Copa America pas Albiceleste mundi Brazilin në finale, por ai ka reflektuar në mënyrën se si u shikuan vetë dhe shokët e tij...

Gjokoviç nuk dëshiron të flasë për kalendarin kalendarik, ai dëshiron ta fitojë atë

Nga Chris Oddo | @TheFanChild | E Mërkurë 8 Shtator 2021Novak Gjokoviç ka të bëjë me të shtënat për Slam Calendar. Nr. 1 i Botës vazhdoi atë kërkim të mërkurën mbrëma në Nju Jork duke e marrë...

Ferrari sheh standard të dyfishtë mbi sagën e motorit Mercedes F1

Red Bull ka parashtruar pyetje në FIA në lidhje me elementët e projektimit të njësisë së fuqisë Mercedes F1, mes dyshimeve ekipi ka gjetur një mënyrë për të ajrosur super të ftohtë në plenum për të rritur...

Regjistrimi është i hapur për sezonin 3 të Ligës së Kolegjit të Shahut

Ne jemi krenarë të njoftojmë sezonin e tretë të Liga e Shahut Kolegjial ​​(CCL) drejtuar në partneritet me Chess.com dhe Shoqatën e Sporteve të Korporatës (CEA). Që nga krijimi i Ligës në 2019,...

Taip Ramadani merr drejtimin e Australisë – Kosova Handball Federation

Ish-përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Taip Ramadani, ka nisur punë të re në hendboll. Ramadani së fundi është emëruar përzgjedhës i Australisë. 49-vjeçari jeton në Australi dhe ka dhënë kontribut të madh për hendbollin në këtë vend.Ramadani vlerësohet...

Iker Casillas hap akademinë e portierëve në Dubai

Aktualizado 08/09/2021 - 20:29 On Të Mërkurën e parë Akademia Iker Casillas u përurua në Dubai si pjesë e një projekti i cili synon të ndihmojë zhvillimin e portierëve në të gjithë botën. Me këto akademi, qendra e të...